• #togetherweride

  #togetherweride

  Together We Ride | BRP in 2020

 • CAN-AM SPYDER 2020 LINIJA

  CAN-AM SPYDER 2020 LINIJA

  Živi život na cesti

 • CAN-AM RYKER : VOZI KAO NITKO DRUGI

  CAN-AM RYKER : VOZI KAO NITKO DRUGI

  Uvod u potpuno novi način putovanja

 • ŽIVI SEA-DOO ŽIVOT

  ŽIVI SEA-DOO ŽIVOT

  2020 linija

 • SEA-DOO ZABAVA

  Proširite svoje iskustvo sa LINQ™ dodatnom opremom

 • MAVERICK

  Prkosan, Precizan, Snažan

 • MAVERICK SPORT : ROĐEN ZA SKITNJU

  MAVERICK SPORT : ROĐEN ZA SKITNJU

  152 cm širok, izbor dva 1000-cc Rotax motora, a sve u najnovijoj Can-Am tehnologiji šasije

 • CAN-AM TRAXTER

  Dizajniran da minimalizira probleme i maksimizira učinkovitost u cjelodnevnom poslu

 • CAN-AM ATV

  Izađite i dokažite da je moguće

 • CAN-AM OFFROAD DODATNA OPREMA

  Savršeni dodaci za unaprijeđenje vašeg vozila na višu razinu

 • 2020 LYNX LINIJA JE OVDJE

  2020 LYNX LINIJA JE OVDJE

  Nalazi se u vašem DNK

 • 2020 SKI-DOO LINIJA

  2020 SKI-DOO LINIJA

  Redefinira radni segment i povećava performanse u dubokom snijegu

 • EVINRUDE : ZAŠTO KOMPROMIS ?

  EVINRUDE : ZAŠTO KOMPROMIS ?

  Kad možete imati sve !

Официјален дистрибутер на BRP - Can-Am ATV & SSV, Spyder, Sea-Doo, Ski

Бројот на обожаватели на квадри, рекреативни возилa на три тркала, Sea-Doo скутери за вода, Ski-Doo  и Lynx  санки за снег се зголемува од година во година. Ако беа полесно достапни, тие сигурно ќе стекнеа уште поголема група на корисници. Како официјални дистрибутери на Can-Am теренските возила, ATVs и SSVs, Sea-Doo, Ski-Doo, Lynx and Evinrude, кои припаѓаат на групата BRP, на своите клиенти од цела Словенија, Хрватска, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Косово и Северна Македонија со години им обезбедуваме урбанистички и рекреативни производи за патувања со врвен квалитет. Проверете ја нашата понуда и откријте ја неограничената радост што ја носи бегството од градот и возбудата која ја носи теренот.

Зошто Ротакс?

Со пониски трошоци за напојување, водечки сооднос моќ-тежина, добро позната сигурност, не е ни чудо што моторите Ротакс се меѓу конкурентите.

BRP Rotax е најголемиот производител на мотори за авиони и други возила во светот. Во последните 40 години, BRP Rotax инвестираше во континуиран дизајн и развој на моторот.

Rotax е бренд за мотори со внатрешно согорување, развиен и произведен од Австриската компанија БРП-Ротакс, сопственост на канадскиот BRP (Bombardier Recreational Products).

Ротакс 4 тактните и напредните 2 тактни мотори се изработени за најразлични возила и го формираат срцето на легендарните производи како што се Can-Am АТВ-уредите АСВ и ССВ-а, скутерите за вода во Sea-Doo, трицикилите Spyder и  Ryker, и „скијачки мотори“ на Ski-Doo и Lynx.

Иновативните Can-Am Spyder и Ryker со три тркала

Легендарниот Can-Am Spyder е моќно возило на три тркала што доминираше на асфалтните патеки заради своите импресивни перформанси и супериорната удобност при ракување. Неодамна, брендот Can-Am воведе уште една линија на трицикли - Рикер. Тоа е полесно и помало возило што одговара на потребите на фановите на овој вид возила кои очекуваат висока стандардна и удобна опрема за сметка на помалите мотори и перформанси. Ние нудиме широк спектар на трицикли на Can-Am Spyder и Ryker - пронајдете го моделот за вас.

Најдобрата санка за снег : Ski-Doo, Lynx

Нашиот асортиман исто така вклучува широк спектар на снежни санки на Ski-Doo и Lynx - водечки светски производители на вакви возила. Lynx постојано ги подобрува своите возила, инкорпорирајќи моќни напојувања и ја подобрува удобноста на нејзината опрема. Во понудата ќе најдете снежни моторни санки со карактеристичен рекреативен карактер, како и моторни санки за снег за да го достигнете секој врв. Нашата компанија, како овластен дистрибутер на брендови BRP, исто така обезбедува нивна целосна услуга. Ако барате додатоци за вашиот мотор за снег, погледнете ја нашата понуда и видете како можеме да помогнеме.

Can-Am ATV и SSV

Ние продаваме теренски ATV и SSV возила од брендот Can-Am - светски лидер во производството на квадри и багги возила . SSV се моќни и спортски возила, идеално прилагодени за возење надвор од патот, обезбедуваат многу незаборавни впечатоци и максимална удобност при возењето во речиси сите услови. Линијата Can-Am Maverick што ја нудиме е вреденa за Вашето внимание. Се одликува со модерна опрема, сигурна конструкција и моќен погонски систем, благодарение на што ќе биде задоволство да се надминат најспектакуларните предизвици. Функционалното и безбедно сеопфатно возило на Can-Am, благодарение на богатите можности за персонализација и комплетната опрема, овозможува оптимална адаптација кон желбите на корисникот како стандард. Доколку барате цврсто и удобно теренско возило, линиите на ATV и SSV  дефинитивно ќе ви овозможат да пронајдете модел што е совршен за вашите потреби.

Sea-Doo скутери за вода

Ние им препорачуваме на сите љубители на водното лудило да се запознаат со Sea-Doo, глобален гигант во производството на скутери за вода. Линијата Sea-Doo е широк спектар на пловни објекти идеални за адреналински возења и прилагодени за спортови на вода или риболов. Погледнете ја најновата понуда на Sea-Doo и проверете го широкиот спектар на скутери и додатоци што се достапни во нашата продажна мрежа.

Left Regional Banner Right Regional Banner Left Country Banner Right Country Banner