2021 CAN-AM OFF-ROAD PONUDA

ČETVEROTOČKAŠI ZA SVAKI TEREN, SVRHU I STIL VOŽNJE

2021 CAN-AM OFF-ROAD PONUDA

SSV - Маверик или Траксстер?

Брендот Can-Am (BRP) доминира во SSV пазарот и нуди линија на спектакуларни АТВ-а Маверик и Тракстер. Комбинацијата на импресивни перформанси, супериорниот изглед и богатата опрема значи дека Маверик SSV веќе може да ужива во статусот на апсолутно иконско возило. Меѓутоа, ако ви треба SSV четирицикл за да ви помогне да се справите тешокото кревање и работа, секогаш можете да се потпрете на Can-Am Traxter за да го олесните тоа. Проверете ја нашата понуда и одберете Маверик или Тракстер по желба.

Незаборавно искуство и сигурност

Сите возила од оваа категорија доаѓаат со специјализирана суспензија, која обезбедува совршена стабилност и ви овозможува да уживате во удобноста во најекстремни услови. Песокот, калта и камењата се терени за возилата Can-Am Maverick кои добро ќе се справат и ќе им овозможат на многу корисници незаборавно искуство. Без разлика дали барате удобен квад за груб терен или ви е потребен спортски, ефикасен и сигурен дизајн за екстремно возење надвор од патот по разумна цена.

Осмислен дизајн и изведба на компонентите на возилата Маверик обезбедуваат нивна супериорна издржливост и покрај интензивната употреба. Овие се одлични квадови за љубителите на семејството, забава надвор од патот, но сепак брзи и екстремно придвижувани возила што нема да ве разочараат во најтешките услови.

Олеснете ја работата со Can-Am Traxter

За олеснување на работата на фармата, околу куќата или само за опуштено возење во шумата, ви предлагаме да изберете од следниве модели на Can-Am Traxter: Traxter Base HD5 или HD8 T, Traxter PRO HD8 или HD10. Можете исто така да изберете модел MAX, со кој исто така ќе имате простор да ги поканите и пријателите.


Сосема нов и уште помоќен Маверик Спорт од Can-Am

Во 2018 година, нови верзии на иконскиот SSV Can-Am Maverick Sport се додадени на пазарот со основен пакет и DPS, обезбедување уште поголема удобност и вистинско спортско искуство надвор од патот. Опремени со моќни погони на Rotax V-Twin, новите возила Can-Am се достапни во верзии 75 и 100 КС. На овој начин, секој што ќе бара моќен и сигурен сеопфатен спортски автомобил, ќе пронајде квад што е совршен за сопствените преференции и потреби. Одлични перформанси, стабилност на возење и супериорна контрола.

Спортски дизајн и супериорна удобност при возењето

Без разлика дали сакате да ја преминете песочната пустина, да истражите непознат терен за време на шумските екскурзии или удобно да се движите низ карпестиот терен, BRP Can-Am Maverick ќе ви понуди возило прилагодено на вашите преференции. Возилата од оваа линија беа доминантни во својата класа на релито Дакар, благодарение на што тие добија широко почитување и признание кај аматерите и професионалните  возачи, кои особено ја ценат довербата, моќта и удобноста при возењето.

 

Сите возила на Маверик имаат импресивен, современ дизајн кој совршено ја доловува нивната динамика и скриена во единици и погони. Иако Маверик се дизајнирани како рекреативни возила, фановите сигурно ќе ја ценат ефикасноста на моторите, кои се поблиску до off-road SSV со високи перформанси отколку класичниот лесен квад. Имате неколку различни модели, како што се Maverick Trail Base, Maverick Trail DPS или Maverick Sport / Maverick Sport MAX.

Left Regional Banner Right Regional Banner Left Country Banner Right Country Banner